top of page
Новий-Документ-Microsoft-Office-Word.jpg
Документ-Microsoft-Word-_3_.jpg
Гуртки за інтересами:
Паперопластика
Майстерня рукоділля
Музичний

ДЛЯ БАТЬКІВ

БАТЬКІВСТВО - ЦЕ ВИКЛИК. БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ, АБИ ЧОГОСЬ НЕ ПРОГАВИТИ

 

Уважне батьківство

Близькі та довірливі взаємини з батьками чи тими, хто їх замінює, – це один із надважливих чинників, який захищає молодих людей від ризикованих ситуацій.

Уважні батьки – це ті, хто цікавиться досвідом і точкою зору дитини, її почуттями, мріями, ідеями, тим, як вона розуміє світ.
Уважні батьки спостерігають за дитиною, намагаються зрозуміти її потреби та причини поведінки. Вони не концентруються тільки на вихованні, адже велике значення для них має формування емоційного порозуміння з дитиною, яке базується на повазі та довірі.

Такі стосунки найкраще будувати з дитиною від самого початку, але ніколи не пізно взятися їх розвивати.

РОЗМОВЛЯЙТЕ З ДІТЬМИ

 

Важливі розмови

Розмови, які стосуються складних тем, повинні бути природними і відповідними віку дитини, елементом щоденного життя, а не одноразовою подією. Пам’ятайте, аби це був діалог, а не лекція, треба цікавитися досвідом та потребами своєї дитини.

Використовуйте нагоду, коли важливі для розвитку дитини теми (дружба, стосунки, близькість, сексуальність, відмінність, нетолерантність, проблеми дозрівання, ризикована поведінка тощо) звучать у засобах масової інформації, фільмах чи серіалах. Це може стати приводом для знайомства з міркуваннями дитини та дискусії.

Якщо вам складно говорити на якусь тему, не варто цього приховувати. По-перше, це і так буде помітно, а по-друге, ви навчите дитину: між вами не існує табуйованих розмов, навіть якщо тема складна або некомфортна, все одно варто її зачіпати.

ДЕ ШУКАТИ ДОПОМОГИ?

ПОЛІЦІЯ

Якщо вам точно відомо чи ви підозрюєте факт спокушання дитини в мережі, зверніться до найближчого відділку поліції з відповідною заявою. До неї потрібно додати всі доступні докази та сліди спокушання: записи розмов (скріншоти екрана), фотографії чи посилання на сайти, якими користувалася дитина.

За потреби можна підключити кіберполіцію та ювенальну поліцію. Департамент кіберполіції – це міжрегіональний територіальний орган Національної поліції України, який бореться з кіберзлочинністю, організовує та здійснює оперативно-розшукову діяльність. А одним із основних повноважень ювенальної поліції є запобігання і припинення будь-яких протиправних діянь стосовно дитини.

ПРАВОВА ДОПОМОГА МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ

Юридичну консультацію можна отримати, звернувшись у єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції

0 800 213 103.

НАЦІОНАЛЬНА ДИТЯЧА "ГАРЯЧА" ЛІНІЯ*

116 111 (з мобільного)

0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону)

Це безкоштовна анонімна телефонна допомога для дітей та молоді. Вона створена в інтересах дітей, які потребують підтримки, опіки та захисту. Забезпечує усім, хто телефонує, можливість поговорити про важливі для них справи та поспілкуватися в складних ситуаціях.

Батьки, вчителі та вихователі, зателефонувавши на «гарячу» лінію, мають змогу отримати індивідуальну консультацію щодо порушень прав дітей.

*Телефони обслуговує ГО «Ла Страда – Україна»

 

В

Вчимося бути гарними батьками

 

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ!

 

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої  біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Поради для батьків!
Комп’ютер перестав бути просто засобом для зберігання й передачі надвеликих обсягів інформації, він перетворився на сферу життя величезної кількості людей. Комп’ютер полегшує наше існування, допомагає знайти необхідну інформацію, не виходячи навіть за межі власної кімнати. Але, як і кожне явище, кожна річ – це єдність протилежностей, тому його вплив на людину має як позитивні, так і негативні наслідки:
  • положення сидячи протягом тривалого часу;

  • електромагнітне випромінювання;

  • перевантаження суглобів кистей рук;

  • підвищене навантаження на зір;

  • стрес у разі втрати інформації;

  • порушення мовлення;

  • імпульсивність;

  • ситуативність поведінки;

  • відсутність ініціативи;

  • несамостійність;

  • стереотипність мислення;

  • слабка орієнтованість на майбутнє.

 

Для ефективної роботи з дітьми хочеться запропонувати кілька порад, що стануть вам у пригоді:
  • обмежувати час гри: для дітей 13-17 років – до 30 хв., після чого треба змінити вид діяльності;

  • установити закон відстані (30-40 см) при обов’язковому застосуванні захисного фільтра для зниження дії високочастотних коливань; також послабити шкідливу дію комп’ютера допоможуть кімнатні рослини;

  • установити часовий закон: не грати перед сном, після їжі й поки не виконані уроки;

  • контролювати зміст ігор, не допускаючи сюжетів насилля, жорстокості, з елементами культових ритуальних обрядів та образами нечисті;

  • не дозволяти відвідувати відеозали, де дитина без вашого контролю, найімовірніше, входитиме в світ агресії;

  • більше спілкуватися з дитиною, щоб комп’ютер був витіснений повноцінним та змістовним спілкуванням із вами.Про заходи щодо збереження життя і здоров’я дітей, недопущення скоєння ними протиправних вчинків

Про заходи щодо збереження життя і здоров’я дітей,

недопущення скоєння ними протиправних вчинків

 

Шановні батьки!

 

Дирекція філії нагадує Вам, що згідно ст.59 Закону України «Про освіту»  Ви несете повну відповідальність перед законом за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя і здоров’я, дотримання режиму дня у робочі і вихідні дні, в поза навчальний час та під час учнівських канікул.

Для того, щоб з вашими дітьми не сталося нещастя, або щоб вони самі не скоїли протиправних вчинків, учням школи віком до 18 років забороняється знаходитися поза межами свого житлового помешкання влітку після 22.00 години, в осінньо-зимово-весняний період – після 21.00 години. Учням забороняється відвідувати дискотеки після вказаного часу.

Учням школи заборонено займатися тютюнопалінням, вживати спиртні напої, в тому числі слабоалкогольні і пиво.. Криміналом є вживання і розповсюдження наркотичних засобів.

Через численні каліцтва та часті нещасні випадки на дорогах учням школи заборонено самостійно виїжджати на дорогу з твердим покриттям на велосипедах до виповнення 14 років. Їзда на мопедах, скутерах, мотоциклах дозволяється при виповненні 16 років і при наявності водійських прав. Водіння транспорту дозволяється з 18 років при наявності водійських прав.

Без супроводу і контролю батьків неповнолітнім учням не дозволяється купатися у водоймах. Учням школи забороняється заходити і обстежувати територію нежилих приватних помешкань і будинків.

Учням школи заборонено проводити колективні походи і ночівлі на природі без контролю батьків.

Шановні батьки! Попередьте своїх дітей про заборону торкатися до незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними, торкатися до обвислих чи лежачих електропроводів. Нагадайте дітям про правила поводження з електро-  та газоприладами, про правила пожежної безпеки. Нагадайте правила збереження життя під час грози. Не допускайте самостійного збирання та вживання дітьми грибів.

Контролюйте зв’язки дітей з незнайомими особами, новими друзями. Контролюйте вільний час своїх дітей. Не допускайте бродяжництва дітей, особливо в нічний час, після 22.00. подбайте про оздоровлення дітей та вчасну підготовку до школи.

 

 

 

 

Правила безпеки

Інструкція № 1.

Правила поведінки під час екскурсій: 
1. 1. У музей, на виставку 
1. 1. 1. Веди себе спокійно, стримано. 
1. 1. 2. Уважно оглядай, слухай, не перебігали безладно від одного до іншого.
1. 1. 3. Без дозволу нічого не чіпай. 
1. 1. 4. Голосно не розмовляй. 
1. 1. 5. Не забудь подякувати екскурсовода. 
1. 2. На природу 
1. 2. 1. Візьми чисту воду для пиття та миття рук. 
1. 2. 2. Не пий сиру воду з природних водоймищ. 
1. 2. 3. Не збирай невідомі тобі рослини, ні в якому разі не бери їх до рота. 
1. 2. 4. Не засмічувати природу. 
1. 2. 5. Не розпалював багаття. 
1. 2. 6. Не ламай дерева. 
1. 2. 7. Після заходу йди просто додому. 
1. 2. 8. Дотримуйся правил дорожнього руху. 


Інструкція № 2.

 

Правила дорожнього руху 
2. 1. Проходь по тротуару тільки з правого боку. Якщо немає тротуару, йди по лівому краю дороги, назустріч руху транспорту. 
2. 2. Дорогу переходь у тому місці, де вказана пішохідна доріжка або встановлено світлофор. Дорогу переходь на зелене світло. 
2. 3. Коли переходиш дорогу, дивись спочатку ліворуч, потім на право. 
2. 4. Якщо ні світлофора, переходь дорогу на перехресті. Перетинати вулицю треба прямо, а не навскоси. 
2. 5. Не йди дорогу перед близько йде транспортом. 
2. 6. На проїжджій частині гри суворо заборонені. 
2. 7. Не виїжджати на проїжджу частину на велосипеді. 


Інструкція № 3.

Правила поведінки під час уроків технології: 

- При роботі з голкою - 
3. 1. Бережи голку завжди в ігольніце. 
3. 2. Не залишай голку на робочому місці без нитки. 
3. 3. Передавай голку в ігольніце і з ниткою. 
3. 4. Не бери голку в рот, не грай з нею. 
3. 5. Не застромлювати голку в одяг. 
3. 6. До і після роботи перевір кількість голок. 
3. 7. Бережи ігольніцу завжди в одному місці. 
3. 8. Не відволікайся під час роботи з голкою. 
- При роботі з ножицями - 
3. 9. Працюй з добре відрегульованими і заточеними ножицями. 
3. 10. Ножиці повинні мати тупі, округлі кінці. 
3. 11. Не залишай ножиці розкритими. 
3. 12. Передавай ножиці кільцями вперед. 
3. 13. Не грай з ножицями, не підносив до лиця. 
3. 14. Використовуй ножиці тільки за призначенням. 

 

Інструкція № 4

Правила поведінки в громадських місцях 

4. 1. На вулиці голосно розмовляти, кричати, сміятися непристойно. 
4. 2. Не можна смітити на вулиці: гризти насіннячка, кидати папірці, цукеркові обгортки, огризки від яблук. 
4. 3. Під час відвідування кінотеатру не треба шуміти, бігати, затівати ігри. 
4. 4. Під час перегляду кінофільму непристойно заважати глядачам, плескати стільцями, свистіти, тупотіти. 
4. 5. При вході в зал і при виході не треба поспішати, штовхатися. 
4. 6. Будьте ввічливі. 


Інструкція № 5.

Правила особистої безпеки на вулиці 
5. 1. Якщо на вулиці хтось іде і біжить за тобою, а додому далеко, біжи найближчим людне місце: до магазину, автобусної зупинки. 
5. 2. Якщо незнайомі дорослі намагаються відвести тебе силою, чини опір, кричи, гукай на допомогу: "Допоможіть! Мене веде незнайома людина!" 
5. 3. Не погоджуються ні на які пропозиції незнайомих дорослих. 
5. 4. Нікуди не підеш ти з незнайомими дорослими і не сідай з ними в машину. 
5. 5. Ніколи не хвалився тим, що у твоїх дорослих багато грошей. 
5. 6. Не проси додому незнайомих хлопців, якщо вдома немає нікого з дорослих. 
5. 7. Не грай з настанням темряви. 


Інструктаж № 6.

Правила пожежної безпеки та поводження з електроприладами 
6. 1. Забороняється: 
6. 1. 1. Кидати негайні сірники, недопалки в приміщеннях. 
6. 1. 2. Недбало, безтурботно звертатися вогнем. 
6. 1. 3. Викидати палаючу золу поблизу будівель. 
6. 1. 4. Залишати відкритими двері печей, камінів. 
6. 1. 5. Включати в одну розетку велика кількість споживачів струму. 
6. 1. 6. Використовувати несправну апаратуру і прилади. 
6. 1. 7. Користуватися пошкодженими розетками. Користуватися електричними прасками, плитками, чайниками без підставок з вогнетривких матеріалів. 
6. 1. 8. Користуватися електрошнура і проводами з порушеною ізоляцією. 
6. 1. 9. Залишати без нагляду топлячи печі. 
6. 1. 10. Колупати у розетці ні пальцем, ні іншими предметами. 
6. 1. 11. Самим лагодити й розбирати електроприлади. 
6. 2. Дозволяється: 
6. 2. 1. Захищати будинок від пожежі. 
6. 2. 2. У разі виникнення пожежі викликати пожежну охорону. 
6. 2. 3. Використовувати всі наявні засоби для гасіння пожежі. 
6. 2. 4. Подавати сигнал тривоги. 
6. 2. 5. Зустрічати пожежників і повідомляти їм про вогнищі пожежі. 
6. 2. 6. Знати план евакуації на випадок пожежі. 
6. 2. 7. Кричати й кликати на допомогу дорослих. 
6. 2. 8. Рухатися повзучи або пригнувшись, якщо приміщення сильно задимлене. 
6. 2. 9. Вивести з палаючого приміщення людей, дітей. 
6. 2. 10. Накинути покривало на потерпілого. 


Інструкція № 7.

Правила безпеки на льоду 
7. 1. Перш ніж рухатися по льоду, треба переконатися в його міцності, перевіреної дорослими людьми. 
7. 2. Йти слід по вже прокладеної стежці. 
7. 3. Не слід спускатися на лижах і санках у незнайомому місці з обривом. 
7. 4. Особливо обережним слід бути поблизу виступаючих на поверхню кущів, трави; в місцях, де швидка течія, де вливаються стічні води промислових підприємств. 
7. 5. Не забувай восени і навесні лід тонкий. 


Інструкція № 8.

Правила безпечної поведінки на воді влітку 


8. 1. Купатися можна тільки в місцях дозволених і у присутності дорослих. 
8. 2. Не можна пірнати в незнайомих місцях-на дні можуть виявитися притопленими колоди, камені, корчі. 
8. 3. Не слід купатися в заболочених місцях і там, де є водорості і твань. 
8. 4. Не варто затівати гру, де в жарт треба "топити" друг дуга. 
8. 5. Не витягай помилкової тривоги. 


Інструкція № 9.

Правила безпеки при спілкуванні з тваринами 
9. 1. Не треба вважати будь-яку помах хвостом проявом дружелюбності. Іноді це може говорити про абсолютно недружелюбному настрій. 
9. 2. Не варто пильно дивитися в очі собаці і посміхатися. У перекладі з "собачого" це значить "показувати зуби", або говорити, що ви сильніше. 
9. 3. Не можна показувати свій страх і хвилювання. Собака може відчути це і повести себе агресивно. 
9. 4. Не можна тікати від собаки. Цим ви запрошуєте собаку пополювати за втікачем дичиною. 
9. 5. Не годуйте чужих собак і не чіпайте собаку під час їжі або сну. 
9. 6. Уникайте наближатися до великих собакам охоронних порід. Деякі з них вивчені кидатися на людей, що наближаються на певну відстань. 
9. 7. Не робіть різких рухів, звертаючись з собакою чи господарем собаки. Вона може подумати, що ви йому загрожуєте. 
9. 8. Не чіпайте цуценят і не відбирайте те, з чим собака грає. 
9. 9. Якщо у вузькому місці (наприклад, в під'їзді) собака йде вам назустріч на повідку, краще зупинитися і пропустити її господаря. 
9. 10. Тварини можуть поширювати такі хвороби, як сказ, лишай, чума, тиф та ін 


Інструкція № 10.

Правила поведінки, коли ти один вдома 
10. 1. Відкривати двері можна тільки добре знайомому людині. 
10. 2. Не залишай ключ від квартири в "надійному місці" 
10. 3. Не вішай ключ на шнурку собі на шию. 
10. 4. Якщо ти втратив ключ - негайно сповісти про це батькам. 


Інструкція № 11.

Правила спілкування по телефону 
11. 1. Не називай адресу або номер квартири. 
11. 2. Ніколи не називай номер свого телефону (можеш відповісти тільки "так" або "ні") 
11. 3. Не склав розмови з незнайомцями. 


Інструкція № 12.

Правила поведінки в їдальні 
12. 1. Чергові йдуть в їдальню на 10 хвилин раніше для сервірування столу. 
12. 2. Іди тільки в строю. 
12. 3. Перед їжею обов'язково вимий і насухо витри руки. 
12. 4. Займи своє місце. 
12. 5. Під час їжі не розмовляй. 
12. 6. Дотримуйся чистоту і порядок на столі. 
12. 7. Після їжі прибери посуд за собою. 
12. 8. Раніше доїв - почекай товаришів. 
12. 9. Повертайся клас в строю. 


Інструкція № 13.

Правила поведінки під час прогулянки 
13. 1. На прогулянку виходь у строю. 
13. 2. Грай на спортмайданчику. 
13. 3. Не грай з колючими, масивними предметами. 
13. 4. Не штовхатися, не став підніжки. 
13. 5. Не кидайте сніжками, камінням, різними предметами. 
13. 6. У туалет йди тільки з дозволу вчителя, вихователя. 
13. 7. З вулиці заходь в строю. 


Інструкція № 14.

Правила поведінки під час осінніх канікул 
14. 1. Дотримуйся правил ПДР (№ 2) 
14. 2. Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами (№ 6). 
14. 3. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях (№ 4). 
14. 4. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці (№ 5). 
14. 5. Дотримуйся правила поведінки біля водоймищ під час їх передзимова замерзання, правила безпеки на льоду (№ 7). 
14. 6. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один вдома (№ 10). 
14. 7. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами (№ 9). 
14. 8. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами. 
14. 9. Не вживай лікарські препарати без призначення лікаря, наркотики, спиртні напої, не кури і не нюхай токсичні речовини. 
14. 10. Стережися ожеледі, щоб уникнути падінь і травм. 


Інструкція № 15.

Правила поведінки під час зимових канікул 
15. 1. Дотримуйся правил ПДР (№ 2) 
15. 2. Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами (№ 6). 
15. 3. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях (№ 4). 
15. 4. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці (№ 5). 
15. 5. Дотримуйся правил безпеки на льоду (№ 7). 
15. 6. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один вдома (№ 10). 
15. 7. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами (№ 9). 
15. 8. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами. 
15. 9. Не вживай лікарські препарати без призначення лікаря, наркотики, спиртні напої, не кури і не нюхай токсичні речовини. 
15. 10. Стережися ожеледі, щоб уникнути падінь і травм. 
15. 11. Не грай поблизу будинків, з дахів яких звисає сніг і лід. 


Інструкція № 16.

 

Правила поведінки під час весняних канікул 
16. 1. Дотримуйся правил ПДР (№ 2) 
16. 2. Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами (№ 6). 
16. 3. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях (№ 4). 
16. 4. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці (№ 5). 
16. 5. Дотримуйся правил безпеки на льоду (№ 7). 
16. 6. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один вдома (№ 10). 
16. 7. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами (№ 9). 
16. 8. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами. 
16. 9. Не вживай лікарські препарати без призначення лікаря, наркотики, спиртні напої, не кури і не нюхай токсичні речовини. 
16. 10. Стережися ожеледі, щоб уникнути падінь і травм. 
16. 11. Не грай поблизу будинків, з дахів яких звисає сніг і лід. 


Інструкція № 17.

Правила поведінки під час літніх канікул 
17. 1. Дотримуйся правил ПДР (№ 2)
17. 2. Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами (№ 6). 
17. 3. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях (№ 4). 
17. 4. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці (№ 5). 
17. 5. Дотримуйся правил безпечної поведінки на воді влітку (№ 8). 
17. 6. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один вдома (№ 10). 
17. 7. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами (№ 9). 
17. 8. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами. 
17. 9. Не вживай лікарські препарати без призначення лікаря, наркотики, спиртні напої, не кури і не нюхай токсичні речовини.

Музыка
bottom of page