top of page
Новий-Документ-Microsoft-Office-Word.jpg
Документ-Microsoft-Word-_3_.jpg
Музыка

ДЛЯ БАТЬКІВ

Пам’ятка для учнів під час дистанційного навчання

І. Облаштуй своє домашнє навчальне середовище.

  • Організуй робоче місце: кожний підручник, зошит, інше навчальне та канцелярське приладдя мусять мати своє постійне місце.

  • Дотримуйся правила, що предмети, якими ти користуєшся щодня, повинні знаходитися «під рукою», щоб під час роботи не витрачати час на пошук.

  • На стіні перед очима варто розмістити невелику дошку з розкладом занять та іншою оперативною інформацією.

  • Зовнішній вигляд також має значення.

  • Візьми собі за правило щовечора прибирати залишки денних занять і готувати стіл і приладдя на завтра.

ІІ. Самоорганізація навчання .

  • Робочий день починати відповідно розкладу уроків.

  • Важливо мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн (один і той же час, в основному в денні години).

  • Роби перерви  між виконанням уроків.

  • Дистанційне навчання здійснюється у двох режимах синхронному (всі учасники освітнього процесу одночасно перебувають у веб – середовищі) чи асинхронному (освітній процес здійснюється за зручним для вчителів та учнів графіком).

  • Пам’ятай  у синхронному режимі усі учні долучаються до уроку (відсутнім можна бути тільки з поважних причин (хвороба, технічні причини), але заздалегідь попередити вчителя або класного керівника.

  • Асинхронному режимі навчання учень/учениця може працювати у власному темпі та в зручний для себе час дотримуючись  терміну здачі роботи.

  • Роботи  приймаються до  16:00, субота та неділя вихідні дні.

  • Онлайн консультацію можна отримати під час відведеного уроку за розкладом.

ІІІ Самоорганізація в виконанні навчального матеріалу.

  • Пам’ятай про академічну доброчесність.

  • Складай розклад усіх своїх занять на тиждень у вигляді шаблон – графіка – так ти будеш бачити перспективу.

  • Виконуй завдання своєчасно, не відкладай на «потім».

  • У виконані завдання дотримуйся чіткої інструкції від вчителя.

ІV. Співпраця, підтримка, самоаналіз результатів та досягнень.

  • Правила поведінки  на онлайн – уроці: відео можеш не вмикати, але на аватарці фото учня, нік  – його прізвище та ім’я. Коли вчитель пояснює, мікрофон учня вимкнутий. Почнеться обговорення – і вчитель запропонує ввімкнути мікрофони. В чаті вести спілкування відповідно до теми, задавати запитання по суті уроку .

  • V. Памятай !!!! Чітко дотримуйся складеного режиму дня, хоч би як непросто це було. Докладай зусиль, щоб не відхилятися від нього. Через 21 день життя за розпорядком стане нормою, перейде надалі у звичку. А ще допоможе виробити силу волі.

Пам’ятка для батьків  щодо організації дистанційного навчання дитини

1. Щодня вранці вимірювати температуру дитині, стежити за станом його здоров’я. У разі появи ознак гострих респіраторних захворювань проконсультуватися з педіатром по телефону.
2. Звернути увагу дитини на обов’язкове дотримання санітарно-гігієнічних правил і не допускати перебування дітей у громадських місцях..
3. Для організації дистанційного навчання заклад пропонує формат взаємодії з дитиною (телефон, електронна пошта, чат вайбер, телеграм ін.), платформу ( класрум ) і електронні освітні ресурси, навчальний матеріал – це підручники, відео уроки, додаткові джерела, тести, домашні завдання, способи організації зворотного зв’язку.
4. Ліцей буде вести щоденний облік відвідування та успішності учнів, які перебувають на дистанційному навчанні, і взаємодіяти з цього питання з батьками.
5. Необхідно враховувати обсяг часу для підготовки домашнього завдання з усіх предметів і пам’ятати, що дистанційне навчання передбачає вивчення нового матеріалу самостійно, використовуючи при цьому допомогу електронних ресурсів і частково вчителя, що також має означати витрати часу на навчальний процес.
6. Тривалість безперервного використання комп’ютера становить для учнів 1 класів- не більше 10 хв, 2 -4 класів – не більше 15 хв., 25 хв., 5-7 класів – не більше 20 хв., 8-9 класів – не більше 25 хв.
7. Оцінки будуть виставлятися в журнал.

8. З навчальних предметів музика, фізична культура, образотворче мистецтво школам рекомендовано організувати проектну діяльність або вивчення теоретичних основ.
9. Необхідно організувати корисну зайнятість дітей. Спільна справа об’єднає та розважить. Організуйте разом руханку з дітьми.
10. У разі виникнення питань потрібно звертатися в телефонному режимі до класного керівника, адміністрації.

Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

За ініціативи Дарії Герасимчук Офіс Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики України створили чат-бот “Дитина не сама“. Бот орієнтований на допомогу неповнолітнім дітям у складних ситуаціях воєнного часу. Тут можна знайти інформацію про те, як прихистити дитину, що робити у випадку, якщо вона загубилася або ви її знайшли. Крім того, у боті є контакти гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників.

Створено інформаційний сайт про зруйновані заклади освіти під час агресії рф.

Крім того, провідна відкрита онлайн-платформа Об’єднаний Український Університет (United Ukrainian University (UUU) може надати ЛІНІЮ ДОПОМОГИ всім закладам, щоб допомогти їм організовано використати пропозицію та налаштувати процес реєстрації та можливу адаптацію курсів.

Проєкти МОН започатковані спільно з партнерами:

  1. Дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років. Перший випуск доступний до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформах MEGOGO та VoliaTV

  2. “Навчання без меж” – спільний освітній проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGOКиївстар ТБ1+1 videosweet.tvVoliaTVVodafone TV

  3. МОН спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн-розклад для учнів 1-11 класів

  4. Усі охочі можуть використовувати платформу “Всеукраїнська школа онлайн”, що містить відеоуроки, конспекти, тестові завдання, а також Кабінет вчителя, який допомагає залишатися на зв’язку з учнями; Для зручності розроблено мобільний застосунок, а Youtube-канал МОН містить інформацію, що може стати у пригоді

  5. Щоденні онлайн-зустрічі о 13.00 та 20.00  із сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти

  6. МОН у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів “Психологічна турбота від Світлани Ройз”

  7. Педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки запустили телеграм-канал “Підтримай дитину

  8. Розроблено дитячий інформаційний комікс, як поводитися під час воєнного стану, – збірку інформаційних порад для дітей та їхніх близьких

  9. Через звернення здобувачів освіти до усього світу МОН об’єднує у “Голос нашої держави сьогодні”

YouTube, Telegram, Viber: 

  1. Дитячий садок онлайн – новий проєкт від Освітнього Хабу

  2. Інноваційна платформа Mr.Leader для раннього розвитку дитини. Під‘єднання безкоштовне. Для цього потрібно перейти на телеграм-канал та зареєструватись за посиланням

  3. Телеграм-канали “Павлуша і Ява” та Аудіоказки

  4. «Цікава наука» – для допитливих дітей старшого віку

  5. «Книга-мандрівка. Україна» – мультсеріал, героями якого є відомі на весь світ українці, об’єкти та події

  6. «Каю Український» – франко-канадський мультиплікаційний серіал, знятий за книжками Кристини Льорьо

  7. «Казки українською» – мультики за мотивами народних казок

  8. «Казкарик» – веселі мультфільми українською для дітей і дорослих

  9. «Hey kids» – якісні відео з 3D-анімацією й музикою, яка подобається дітям

  10. «Телекомпанія Малятко ТВ» – офіційний канал телекомпанії презентує улюблені пісні дітей

  11. «Телеканал Плюс Плюс» – розважально-пізнавальний канал для сімей із дітьми дошкільного та шкільного віку

  12. JavaScript – вивчення однієї з найпоширеніших мов програмування

  13. Python – вивчення базової мови Python

  14. EdEra для школярів – онлайн-ресурс курсів, освітніх трендів та ефективного навчання. Тут також наявна інформація про те, як бути в безпеці під час війни

  15. Освіторія – онлайновий медіаканал про освіту та виховання дітей в Україні

  16. Матема – чат-бот безоплатних занять з математики

  17. Підтримка для дітей – спільнота для психологічної  допомоги дітям

  18. Школа_інфо – найбільший освітній паблік України з онлайн-уроками, новинами та навчальними лайфхаками

  19. «Нова школа» – канал повноцінних мультимедійних підручників по кожному предмету з 1 по 11 клас

  20. «Вишиванчик» – канал, спрямований на розвиток української мови, навчання та виховання дітей рідною мовою

  21. «Novator film» – канал з анімаційними серіалами про Україну

  22. «Веселі Саморобки» – розважально-пізнавальний канал з інструкціями цікавих поробок

  23. «Future Education» – канал мультфільмів про особисті фінанси та прості фінансові лайфхаки на кожен день

Для дошкільнят:

  1. Для дітей від дошкільного віку та учнів до 6 класу платформа Matific для вивчення математики від освітніх експертів надає безкоштовний доступ до матеріалів в ігровій формі

  2. Сучасне дошкілля під крилами захисту

Під час воєнного стану дистанційні школи надають безоплатний доступ до навчання. Команда МОН підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.

  1. Дистанційна школа “Атмосферна школа” надає безкоштовний доступ до пакету “Слухач” із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі

  2. Дистанційна школа “Оптіма” відкрила безоплатний доступ до річних матеріалів для 1-11 класів. Після реєстрації усі охочі отримають посилання та паролі для входу

  3. Центр дистанційної освіти “Джерело” та “Джерело Плюс”. Зареєструватися можна за посиланнямВхід у навчальну систему, вхід до батьківського кабінету

  4. Дистанційна школа “DAR” відкрила навчальну платформу для учнів 7-11 класів

  5. Академія сучасної освіти “А+” створила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm

  6. Команда “Jamm School” організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів

  7. Платформа сучасної освіти “ThinkGlobal Online” доєднує до живих уроків, надає навчальні матеріали та проводить додаткові активності для діток. Стежте за розкладом

  8. Дистанційна школа “Liko Education Online” для всіх охочих відкриває безплатний доступ до навчання на платформі “Liko Education Online”. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням

  9. “Alterra School” відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів. Подробиці тут

  10. Освітня платформа “OkStudy” розпочала безоплатні щоденні онлайн-зустрічі з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів тощо. Розклад щодня оновлюється в Telegram-каналі

  11. Комп‘ютерна академія “ШАГ” організувала безкоштовну серію онлайнових майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. За оновленнями стежте на сайті

  12. Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від учених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня планують регулярні ввімкнення психологів

  13. Проєкт “School Navigator” надасть доступ до записів уроків, а також уроків у режимі реального часу українською, англійською та російською мовами. Реєстрація тут

  14. Математична онлайн-платформа “GIOS” відкрила безкоштовне під‘єднання до платформи, реєстрація за посиланням

  15. Науково-дослідницька школа “Базис” спільно з Viber-спільнотою “Школа інфо” проводять освітню ініціативу для учнів початкової та середньої школи України

  16. Всеукраїнський освітній проєкт для підлітків від We benefit together – компанії, яка займається поповненням кадрового резерву у сфері ІТ із метою створення продуктів для ІТ-компаній. На час воєнних дій навчання та тестування проводиться безплатно

  17. Мережа навчальних закладів М`Аndryk International School запрошує учнів 1-8 класів до безоплатних онлайн-уроків із нашими відчайдушними вчителями, які не зважаючи на ситуацію, хочуть усіма силами допомогти дітям почуватися у безпеці, ділитися усмішками та знаннями

  18. Нова Українська Школа організувала серію пізнавальних онлайн-зустрічей із учителями

  19. Платформа Кампстер відкрила безкоштовний доступ до курсів на платформі

  20. Alterra school відкриває екстернат-платформу ALTERRA ONLINE EXTERNAT і дає доступ до матеріалів та тестів

  21. Erudito надає вчителям 3-4 класів початкової школи готовий контент та домашку без паперу. Також діти можуть використовувати Erudito окремо, як застосунок, в період, коли немає доступу до школи, але є інтернет. Google play. App store

  22. Онлайн-школа математики Матема, для дошкільнять та дітей 1-11 класів

  23. Онлайн-школа «На Урок» розробляє та створює уроки для підтримки школярів України

  24. Школа надії” пропонує уроки дистанційного навчання для учнів з України

  25. На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри

  26. На сайті є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо

  27. Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп’ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати

  28. Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу
    Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими

  29. Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники
    Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти

  30. Udemy – платформа, що пропонує освітні проєкти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Тут представлені найрізноманітніші курси, серед яких продуктивність, стиль життя чи музика. Є як безоплатні курси, так і платні. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту. Udemy також пропонує можливість організаціям створювати власні навчальні проєкти для корпоративного навчання. Після закінчення курсів слухачі можуть отримати сертифікат таких відомих компаній, як Cisco Systems, Microsoft Corporation, Financial Industry Regulatory Authority та інших

  31. Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси
    Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS

  32. EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом

  33. Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти

  34. OpenupЕd – перша й наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, заснована у 2013 році Європейською комісією та Європейською асоціацією університетів дистанційного навчання (EADTU). Завдяки співпраці партнерів OpenupEd із країнами Азії та Африки за посередництвом ЮНЕСКО, на сучасному етапі студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами

  35. Iversity – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів і більше мільйона студентів, а також є однією з небагатьох платформ, завдяки якій за проходження онлайн-курсів студенти з усього світу можуть отримати ECTS-кредити

  36. Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету

  37. Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ

  38. Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроці є допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку 

  39. Якщо ви поставили перед собою мету вивчити іноземну мову, тоді вам в пригоді стане безоплатна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить у ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови

  40. Некомерційний проєкт, який щороку збирає в Единбурзі та Лонг-Біч науковців, бізнесменів, політиків і активістів зі всього світу. Мета конференції – поширити серед суспільства унікальні та цікаві ідеї. Після конференції їхні промови з’являються на сайті TED. На сайті можна знайти більше 2 тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі навіть озвучені українською

  41. ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат

  42. Інтерактивна симуляція PhET. Це проєкт University of Colorado Boulder для створення і використання безкоштовних інтерактивних симуляцій з математики і наук про природу

  43. Програма підвищення рівня володіння і практикування розмовної мови – ENGin. Реєстрація та деталі на сайті

  44. Онлайн-платформа Creative Practice відкрила безкоштовний доступ на всі курси. Без будь-яких обмежень — теорія і практика. Для доступу до курсів достатньо просто реєстрації на платформі

  45. Освітня платформа Emeritus і компанія «iD Tech» надає українським студентам і освітянам безоплатний доступ до курсів, програм і тренінгів більш ніж 50 кращих ЗВО світу

  46. мобільні застосунки для вивчення іноземних мов, які є безоплатними для українців у зв’язку з воєнними діями та агресією рф: DropsLingQPreplyDuolingoLing AppUTalkMondly

  47. Освітній онлайн-ресурс ITVDN надає українцям безкоштовний доступ до таких курсів програмування: C#, TypeScript, SQL, HTML5 і CSS3, Python, Django, JavaScript

  48. Сервіс Figma надає вільний доступ українцям до платних функцій

  49. IT-компанія Boosta запустила чотири безкоштовні курси з digital-професій (SEO та лінкбілдинг, SMM і націлення з нуля, Fiverr для фрилансерів, а також Customer Care: Support &Sales)

  50. Компанія EdPro надає змогу вчителям, учням та їхнім батькам безоплатно користуватися програмним продуктом mozaBook, а також доданими до нього понад 220 підручниками

  51. Ліцей Ольгинський пропонує спеціальні умови на 2022/23 навчальний рік

Видавництва, які надають безкоштовний доступ до книг: 

  1. Дитячі книжки видавництва “Ранок

  2. Книгарня Yakaboo надала безоплатний доступ до книжок в мобільному додатку

ТБ-платформи відкрили безкоштовний доступ до мультиків та уроків:

  1. MEGOGO

  2. Volia TV

  3. Київстар ТБ

  4. Vodafone TV

Поради для батьків!
Комп’ютер перестав бути просто засобом для зберігання й передачі надвеликих обсягів інформації, він перетворився на сферу життя величезної кількості людей. Комп’ютер полегшує наше існування, допомагає знайти необхідну інформацію, не виходячи навіть за межі власної кімнати. Але, як і кожне явище, кожна річ – це єдність протилежностей, тому його вплив на людину має як позитивні, так і негативні наслідки:
  • положення сидячи протягом тривалого часу;

  • електромагнітне випромінювання;

  • перевантаження суглобів кистей рук;

  • підвищене навантаження на зір;

  • стрес у разі втрати інформації;

  • порушення мовлення;

  • імпульсивність;

  • ситуативність поведінки;

  • відсутність ініціативи;

  • несамостійність;

  • стереотипність мислення;

  • слабка орієнтованість на майбутнє.

 

Для ефективної роботи з дітьми хочеться запропонувати кілька порад, що стануть вам у пригоді:
  • обмежувати час гри: для дітей 13-17 років – до 30 хв., після чого треба змінити вид діяльності;

  • установити закон відстані (30-40 см) при обов’язковому застосуванні захисного фільтра для зниження дії високочастотних коливань; також послабити шкідливу дію комп’ютера допоможуть кімнатні рослини;

  • установити часовий закон: не грати перед сном, після їжі й поки не виконані уроки;

  • контролювати зміст ігор, не допускаючи сюжетів насилля, жорстокості, з елементами культових ритуальних обрядів та образами нечисті;

  • не дозволяти відвідувати відеозали, де дитина без вашого контролю, найімовірніше, входитиме в світ агресії;

  • більше спілкуватися з дитиною, щоб комп’ютер був витіснений повноцінним та змістовним спілкуванням із вами.Про заходи щодо збереження життя і здоров’я дітей, недопущення скоєння ними протиправних вчинків

Про заходи щодо збереження життя і здоров’я дітей,

недопущення скоєння ними протиправних вчинків

 

Шановні батьки!

 

Адміністрація філії нагадує Вам, що згідно ст.59 Закону України «Про освіту»  Ви несете повну відповідальність перед законом за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя і здоров’я, дотримання режиму дня у робочі і вихідні дні, в поза навчальний час та під час учнівських канікул.

Для того, щоб з вашими дітьми не сталося нещастя, або щоб вони самі не скоїли протиправних вчинків, учням школи віком до 18 років забороняється знаходитися поза межами свого житлового помешкання влітку після 22.00 години, в осінньо-зимово-весняний період – після 21.00 години. Учням забороняється відвідувати дискотеки після вказаного часу.

Учням школи заборонено займатися тютюнопалінням, вживати спиртні напої, в тому числі слабоалкогольні і пиво.. Криміналом є вживання і розповсюдження наркотичних засобів.

Через численні каліцтва та часті нещасні випадки на дорогах учням школи заборонено самостійно виїжджати на дорогу з твердим покриттям на велосипедах до виповнення 14 років. Їзда на мопедах, скутерах, мотоциклах дозволяється при виповненні 16 років і при наявності водійських прав. Водіння транспорту дозволяється з 18 років при наявності водійських прав.

Без супроводу і контролю батьків неповнолітнім учням не дозволяється купатися у водоймах. Учням школи забороняється заходити і обстежувати територію нежилих приватних помешкань і будинків.

Учням школи заборонено проводити колективні походи і ночівлі на природі без контролю батьків.

Шановні батьки! Попередьте своїх дітей про заборону торкатися до незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними, торкатися до обвислих чи лежачих електропроводів. Нагадайте дітям про правила поводження з електро-  та газоприладами, про правила пожежної безпеки. Нагадайте правила збереження життя під час грози. Не допускайте самостійного збирання та вживання дітьми грибів.

Контролюйте зв’язки дітей з незнайомими особами, новими друзями. Контролюйте вільний час своїх дітей. Не допускайте бродяжництва дітей, особливо в нічний час, після 22.00. подбайте про оздоровлення дітей та вчасну підготовку до школи.

 

 

Правила безпеки

Інструкція № 1.

Правила поведінки під час екскурсій: 
1. 1. У музей, на виставку 
1. 1. 1. Веди себе спокійно, стримано. 
1. 1. 2. Уважно оглядай, слухай, не перебігали безладно від одного до іншого.
1. 1. 3. Без дозволу нічого не чіпай. 
1. 1. 4. Голосно не розмовляй. 
1. 1. 5. Не забудь подякувати екскурсовода. 
1. 2. На природу 
1. 2. 1. Візьми чисту воду для пиття та миття рук. 
1. 2. 2. Не пий сиру воду з природних водоймищ. 
1. 2. 3. Не збирай невідомі тобі рослини, ні в якому разі не бери їх до рота. 
1. 2. 4. Не засмічувати природу. 
1. 2. 5. Не розпалював багаття. 
1. 2. 6. Не ламай дерева. 
1. 2. 7. Після заходу йди просто додому. 
1. 2. 8. Дотримуйся правил дорожнього руху. 


Інструкція № 2.

 

Правила дорожнього руху 
2. 1. Проходь по тротуару тільки з правого боку. Якщо немає тротуару, йди по лівому краю дороги, назустріч руху транспорту. 
2. 2. Дорогу переходь у тому місці, де вказана пішохідна доріжка або встановлено світлофор. Дорогу переходь на зелене світло. 
2. 3. Коли переходиш дорогу, дивись спочатку ліворуч, потім на право. 
2. 4. Якщо ні світлофора, переходь дорогу на перехресті. Перетинати вулицю треба прямо, а не навскоси. 
2. 5. Не йди дорогу перед близько йде транспортом. 
2. 6. На проїжджій частині гри суворо заборонені. 
2. 7. Не виїжджати на проїжджу частину на велосипеді. 


Інструкція № 3.

Правила поведінки під час уроків технології: 

- При роботі з голкою - 
3. 1. Бережи голку завжди в ігольніце. 
3. 2. Не залишай голку на робочому місці без нитки. 
3. 3. Передавай голку в ігольніце і з ниткою. 
3. 4. Не бери голку в рот, не грай з нею. 
3. 5. Не застромлювати голку в одяг. 
3. 6. До і після роботи перевір кількість голок. 
3. 7. Бережи ігольніцу завжди в одному місці. 
3. 8. Не відволікайся під час роботи з голкою. 
- При роботі з ножицями - 
3. 9. Працюй з добре відрегульованими і заточеними ножицями. 
3. 10. Ножиці повинні мати тупі, округлі кінці. 
3. 11. Не залишай ножиці розкритими. 
3. 12. Передавай ножиці кільцями вперед. 
3. 13. Не грай з ножицями, не підносив до лиця. 
3. 14. Використовуй ножиці тільки за призначенням. 

 

Інструкція № 4

Правила поведінки в громадських місцях 

4. 1. На вулиці голосно розмовляти, кричати, сміятися непристойно. 
4. 2. Не можна смітити на вулиці: гризти насіннячка, кидати папірці, цукеркові обгортки, огризки від яблук. 
4. 3. Під час відвідування кінотеатру не треба шуміти, бігати, затівати ігри. 
4. 4. Під час перегляду кінофільму непристойно заважати глядачам, плескати стільцями, свистіти, тупотіти. 
4. 5. При вході в зал і при виході не треба поспішати, штовхатися. 
4. 6. Будьте ввічливі. 


Інструкція № 5.

Правила особистої безпеки на вулиці 
5. 1. Якщо на вулиці хтось іде і біжить за тобою, а додому далеко, біжи найближчим людне місце: до магазину, автобусної зупинки. 
5. 2. Якщо незнайомі дорослі намагаються відвести тебе силою, чини опір, кричи, гукай на допомогу: "Допоможіть! Мене веде незнайома людина!" 
5. 3. Не погоджуються ні на які пропозиції незнайомих дорослих. 
5. 4. Нікуди не підеш ти з незнайомими дорослими і не сідай з ними в машину. 
5. 5. Ніколи не хвалився тим, що у твоїх дорослих багато грошей. 
5. 6. Не проси додому незнайомих хлопців, якщо вдома немає нікого з дорослих. 
5. 7. Не грай з настанням темряви. 


Інструктаж № 6.

Правила пожежної безпеки та поводження з електроприладами 
6. 1. Забороняється: 
6. 1. 1. Кидати негайні сірники, недопалки в приміщеннях. 
6. 1. 2. Недбало, безтурботно звертатися вогнем. 
6. 1. 3. Викидати палаючу золу поблизу будівель. 
6. 1. 4. Залишати відкритими двері печей, камінів. 
6. 1. 5. Включати в одну розетку велика кількість споживачів струму. 
6. 1. 6. Використовувати несправну апаратуру і прилади. 
6. 1. 7. Користуватися пошкодженими розетками. Користуватися електричними прасками, плитками, чайниками без підставок з вогнетривких матеріалів. 
6. 1. 8. Користуватися електрошнура і проводами з порушеною ізоляцією. 
6. 1. 9. Залишати без нагляду топлячи печі. 
6. 1. 10. Колупати у розетці ні пальцем, ні іншими предметами. 
6. 1. 11. Самим лагодити й розбирати електроприлади. 
6. 2. Дозволяється: 
6. 2. 1. Захищати будинок від пожежі. 
6. 2. 2. У разі виникнення пожежі викликати пожежну охорону. 
6. 2. 3. Використовувати всі наявні засоби для гасіння пожежі. 
6. 2. 4. Подавати сигнал тривоги. 
6. 2. 5. Зустрічати пожежників і повідомляти їм про вогнищі пожежі. 
6. 2. 6. Знати план евакуації на випадок пожежі. 
6. 2. 7. Кричати й кликати на допомогу дорослих. 
6. 2. 8. Рухатися повзучи або пригнувшись, якщо приміщення сильно задимлене. 
6. 2. 9. Вивести з палаючого приміщення людей, дітей. 
6. 2. 10. Накинути покривало на потерпілого. 


Інструкція № 7.

Правила безпеки на льоду 
7. 1. Перш ніж рухатися по льоду, треба переконатися в його міцності, перевіреної дорослими людьми. 
7. 2. Йти слід по вже прокладеної стежці. 
7. 3. Не слід спускатися на лижах і санках у незнайомому місці з обривом. 
7. 4. Особливо обережним слід бути поблизу виступаючих на поверхню кущів, трави; в місцях, де швидка течія, де вливаються стічні води промислових підприємств. 
7. 5. Не забувай восени і навесні лід тонкий. 


Інструкція № 8.

Правила безпечної поведінки на воді влітку 


8. 1. Купатися можна тільки в місцях дозволених і у присутності дорослих. 
8. 2. Не можна пірнати в незнайомих місцях-на дні можуть виявитися притопленими колоди, камені, корчі. 
8. 3. Не слід купатися в заболочених місцях і там, де є водорості і твань. 
8. 4. Не варто затівати гру, де в жарт треба "топити" друг дуга. 
8. 5. Не витягай помилкової тривоги. 


Інструкція № 9.

Правила безпеки при спілкуванні з тваринами 
9. 1. Не треба вважати будь-яку помах хвостом проявом дружелюбності. Іноді це може говорити про абсолютно недружелюбному настрій. 
9. 2. Не варто пильно дивитися в очі собаці і посміхатися. У перекладі з "собачого" це значить "показувати зуби", або говорити, що ви сильніше. 
9. 3. Не можна показувати свій страх і хвилювання. Собака може відчути це і повести себе агресивно. 
9. 4. Не можна тікати від собаки. Цим ви запрошуєте собаку пополювати за втікачем дичиною. 
9. 5. Не годуйте чужих собак і не чіпайте собаку під час їжі або сну. 
9. 6. Уникайте наближатися до великих собакам охоронних порід. Деякі з них вивчені кидатися на людей, що наближаються на певну відстань. 
9. 7. Не робіть різких рухів, звертаючись з собакою чи господарем собаки. Вона може подумати, що ви йому загрожуєте. 
9. 8. Не чіпайте цуценят і не відбирайте те, з чим собака грає. 
9. 9. Якщо у вузькому місці (наприклад, в під'їзді) собака йде вам назустріч на повідку, краще зупинитися і пропустити її господаря. 
9. 10. Тварини можуть поширювати такі хвороби, як сказ, лишай, чума, тиф та ін 


Інструкція № 10.

Правила поведінки, коли ти один вдома 
10. 1. Відкривати двері можна тільки добре знайомому людині. 
10. 2. Не залишай ключ від квартири в "надійному місці" 
10. 3. Не вішай ключ на шнурку собі на шию. 
10. 4. Якщо ти втратив ключ - негайно сповісти про це батькам. 


Інструкція № 11.

Правила спілкування по телефону 
11. 1. Не називай адресу або номер квартири. 
11. 2. Ніколи не називай номер свого телефону (можеш відповісти тільки "так" або "ні") 
11. 3. Не склав розмови з незнайомцями. 


Інструкція № 12.

Правила поведінки в їдальні 
12. 1. Чергові йдуть в їдальню на 10 хвилин раніше для сервірування столу. 
12. 2. Іди тільки в строю. 
12. 3. Перед їжею обов'язково вимий і насухо витри руки. 
12. 4. Займи своє місце. 
12. 5. Під час їжі не розмовляй. 
12. 6. Дотримуйся чистоту і порядок на столі. 
12. 7. Після їжі прибери посуд за собою. 
12. 8. Раніше доїв - почекай товаришів. 
12. 9. Повертайся клас в строю. 


Інструкція № 13.

Правила поведінки під час прогулянки 
13. 1. На прогулянку виходь у строю. 
13. 2. Грай на спортмайданчику. 
13. 3. Не грай з колючими, масивними предметами. 
13. 4. Не штовхатися, не став підніжки. 
13. 5. Не кидайте сніжками, камінням, різними предметами. 
13. 6. У туалет йди тільки з дозволу вчителя, вихователя. 
13. 7. З вулиці заходь в строю. 


Інструкція № 14.

Правила поведінки під час осінніх канікул 
14. 1. Дотримуйся правил ПДР (№ 2) 
14. 2. Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами (№ 6). 
14. 3. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях (№ 4). 
14. 4. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці (№ 5). 
14. 5. Дотримуйся правила поведінки біля водоймищ під час їх передзимова замерзання, правила безпеки на льоду (№ 7). 
14. 6. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один вдома (№ 10). 
14. 7. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами (№ 9). 
14. 8. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами. 
14. 9. Не вживай лікарські препарати без призначення лікаря, наркотики, спиртні напої, не кури і не нюхай токсичні речовини. 
14. 10. Стережися ожеледі, щоб уникнути падінь і травм. 


Інструкція № 15.

Правила поведінки під час зимових канікул 
15. 1. Дотримуйся правил ПДР (№ 2) 
15. 2. Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами (№ 6). 
15. 3. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях (№ 4). 
15. 4. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці (№ 5). 
15. 5. Дотримуйся правил безпеки на льоду (№ 7). 
15. 6. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один вдома (№ 10). 
15. 7. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами (№ 9). 
15. 8. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами. 
15. 9. Не вживай лікарські препарати без призначення лікаря, наркотики, спиртні напої, не кури і не нюхай токсичні речовини. 
15. 10. Стережися ожеледі, щоб уникнути падінь і травм. 
15. 11. Не грай поблизу будинків, з дахів яких звисає сніг і лід. 


Інструкція № 16.

 

Правила поведінки під час весняних канікул 
16. 1. Дотримуйся правил ПДР (№ 2) 
16. 2. Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами (№ 6). 
16. 3. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях (№ 4). 
16. 4. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці (№ 5). 
16. 5. Дотримуйся правил безпеки на льоду (№ 7). 
16. 6. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один вдома (№ 10). 
16. 7. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами (№ 9). 
16. 8. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами. 
16. 9. Не вживай лікарські препарати без призначення лікаря, наркотики, спиртні напої, не кури і не нюхай токсичні речовини. 
16. 10. Стережися ожеледі, щоб уникнути падінь і травм. 
16. 11. Не грай поблизу будинків, з дахів яких звисає сніг і лід. 


Інструкція № 17.

Правила поведінки під час літніх канікул 
17. 1. Дотримуйся правил ПДР (№ 2)
17. 2. Дотримуйся правил пожежної безпеки та поводження з електроприладами (№ 6). 
17. 3. Дотримуйся правила поведінки в громадських місцях (№ 4). 
17. 4. Дотримуйся правил особистої безпеки на вулиці (№ 5). 
17. 5. Дотримуйся правил безпечної поведінки на воді влітку (№ 8). 
17. 6. Дотримуйся правила поведінки, коли ти один вдома (№ 10). 
17. 7. Дотримуйся правил безпеки при поводженні з тваринами (№ 9). 
17. 8. Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами. 
17. 9. Не вживай лікарські препарати без призначення лікаря, наркотики, спиртні напої, не кури і не нюхай токсичні речовини.

bottom of page