top of page
43952058_116940185952730_919978721179126

Соціальний педагог

Анісімова Світлана Анатоліївна

 
ОБОВ'ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ВИХОВАННЯ ДИТИНИ
Сім'я є середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвиткудитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.
Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
Батьківські права не можутьздійснюватися в супереч інтересам дитини.
Відмова батьків від дитини суперечить моральним засадам суспільства.
Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Стаття 155 Сімейного кодексу України
1) Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєїсім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
2)Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'ядитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
3)Зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
4)Батьки зобов'язані поважати дитину.
5) Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодонеї.
6) Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєїдитини.
7) Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
8) Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, щовстановлена законом.
9) Дитинамає право противитисяненалежномувиконанню батьками своїхобов'язківщодонеї.
10) Дитинамає право звернутися за захистомсвоїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, іншихорганівдержавноївлади, органівмісцевогосамоврядування та громадськихорганізацій.
11) Дитинамає право звернутися за захистомсвоїх прав та інтересівбезпосередньодо суду, якщо вона досяглачотирнадцятироків.
Стаття 150, 152Сімейного кодексу України
Ухилення  батьківабо осіб, які їх замінюють, відвиконанняпередбаченихзаконодавствомобов'язківщодозабезпеченнянеобхідних умов життя, навчання та вихованнянеповнолітніхдітей – тягне за собою попередженняабонакладення штрафу від одного до трьохнеоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян.
Тісамідії, вчинені повторно протягом року післянакладенняадміністративногостягнення, - 
тягнуть за собою накладення штрафу віддвох до чотирьохнеоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян.
Вчиненнянеповнолітнімивікомвідчотирнадцяти до шістнадцятироківправопорушення, відповідальність за яке передбаченоцим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу на батьківабоосіб, якіїхзамінюють, відтрьох до п'ятинеоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян.
Вчиненнянеповнолітнімидіянь, щомістятьознакизлочину, відповідальність за якіпередбаченаКримінальним кодексом України, якщо вони не досягливіку, з якогонастаєкримінальнавідповідальність, - тягне за собою накладення штрафу на батьківабоосіб, щоїхзамінюють, від десяти до двадцятинеоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян.
Стаття 184 Кодексу України про Адміністративніправопорушення
Злісненевиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиноюабо за особою, щодо якої встановлена опіка чипіклування, щоспричинилотяжкінаслідки, -
караєтьсяобмеженнямволі на строк віддвох до п'ятироківабопозбавленнямволі на той самий строк.
Стаття 166 Кримінального Кодексу України
Експлуатаціядітей, які не досягливіку, з якогозаконодавствомдозволяєтьсяпрацевлаштування, шляхом використанняїхпраці з метою отриманняприбутку -
караєтьсяарештом на строк до шести місяцівабообмеженнямволі на строк до трьохроків, з позбавленням права обійматипевні посади абозайматисяпевноюдіяльністю на строк до трьохроків.
Тісамідії, вчиненіщодокількохдітейабоякщо вони спричинилиістотну шкоду для здоров'я, фізичногорозвиткуабоосвітньогорівнядитини, абопоєднані з використаннямдитячоїпраці в шкідливомувиробництві, -
караютьсяпозбавленнямволі на строк віддвох до п'ятироків з позбавленням права обійматипевні посади чизайматисяпевноюдіяльністю на строк до трьохроків.
Стаття 150 Кримінального Кодексу України
Шкода, завданамалолітньою особою (яка не досяглачотирнадцятироків), відшкодовуєтьсяїї батьками (усиновлювачами) абоопікуномчиіншоюфізичною особою, яка на правовихпідставахздійснюєвихованнямалолітньої особи, — якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідкомнесумлінногоздійсненняабоухилення ними відздійсненнявиховання та нагляду за малолітньоюособою.
Стаття 1178 Цивільного кодексу України
Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах.
У разівідсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодуваннязавданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає,або в повномуобсязіїї батьками (усиновлювачами) абопіклувальником, якщо вони не доведуть, щошкодибулозавдано не з їхньої вини. Якщонеповнолітня особа перебувала у закладі, який за законом здійснює щодо неї функціїпіклувальника, цей заклад зобов'язанийвідшкодувати шкоду в частці, якої не вистачає, або в повномуобсязі, якщовін не доведе, щошкодибулозавдано не з його вини.
Поради вчителю
1.           Підхоплюйте думки учнів та оцінюйте їх тут же, підкреслюючи їхню оригінальність, важливість тощо.
2.           Підсилюйте інтерес учнів до нового.
3.           Заохочуйте оперувати предметами, матеріалами, ідеями. Учень практично вирішує дослідницькі ідеї.
4.           Навчайте учнів систематично оцінювати кожну думку. Ніколи не відкидайте її.
5.           Виробляйте в учнів терпиме ставлення до нових понять, думок.
6.           Не вимагайте запам'ятовувати схеми, таблиці, формули, одностороннє рішення, де є багатоваріантні способи.
7.           Культивуйте творчу атмосферу – учні повинні знати, що творчі пропозиції, думки група зустрічає з визнанням, приймає їх, використовує.
8.           Навчайте учнів цінувати свої та чужі думки, цінно фіксувати їх у блокноті.
9.           Іноді однолітки ставляться до здібних учнів агресивно. Необхідно не усунути проблему, а запобігти їй. Найкраще здібному учневі пояснити, що це характерно, і розвивати в ньому терпимість і впевненість.
10.       Пропонуйте цікаві факти, випадки, ідеї.
11.       Розсіюйте страх.
12.       Стимулюйте і підтримуйте ініціативу, самостійність. Підкидайте проекти, які можуть захопити.
13.       Створюйте проблемні ситуації, що потребують альтернатив, прогнозування, уяви.
14.       Створюйте у навчальному закладі періоди творчої активності, багато геніальних рішень приходить в ті моменти.
15.       Розвивайте критичне ставлення.
16.       Навчайте доводити почате до логічного завершення.
17.       Впливайте особистим прикладом.
bottom of page